Svetovno Prvenstvo

Poljaki zvito v prvi boben
Po tem, ko se je prvem kakovostnem bobnu za žreb mundiala znašla Poljska - nazadnje na SP leta 2006 - FIFA napoveduje spremembe svoje jakostne lestvice in terminov prijateljskih tekem.
Poljaki zvito v prvi boben
Izbral je Belgijo
Kaj bo prinesel ples žogic?
FIFA potrdila bobne za žreb
SP brez mene je nezanimivo
ANKETA
Koga si želite na klopi slovenske reprezentance?



TEKME
LESTVICA
EKIPE
Skupina A
DATUM URA PRIZORIŠČE
11.06. 16:00 Johannesburg Južna Afrika Južna Afrika 1:1 Mehika Mehika
11.06. 20:30 Cape Town Urugvaj Urugvaj 0:0 Francija Francija
16.06. 20:30 Tshwane Južna Afrika Južna Afrika 0:3 Urugvaj Urugvaj
17.06. 20:30 Polokwane Francija Francija 0:2 Mehika Mehika
22.06. 16:00 Rustenburg Mehika Mehika 0:1 Urugvaj Urugvaj
22.06. 16:00 Mangaung Francija Francija 1:2 Južna Afrika Južna Afrika
Skupina B
DATUM URA PRIZORIŠČE
12.06. 13:30 Nelson Mandela Bay Južna Koreja Južna Koreja 2:0 Grčija Grčija
12.06. 16:00 Johannesburg Argentina Argentina 1:0 Nigerija Nigerija
17.06. 13:30 Johannesburg Argentina Argentina 4:1 Južna Koreja Južna Koreja
17.06. 16:00 Mangaung Grčija Grčija 2:1 Nigerija Nigerija
22.06. 20:30 Polokwane Grčija Grčija 0:2 Argentina Argentina
22.06. 20:30 Durban Nigerija Nigerija 2:2 Južna Koreja Južna Koreja
Skupina C
DATUM URA PRIZORIŠČE
12.06. 20:30 Rustenburg Anglija Anglija 1:1 ZDA ZDA
13.06. 13:30 Polokwane Alžirija Alžirija 0:1 Slovenija Slovenija
18.06. 16:00 Johannesburg Slovenija Slovenija 2:2 ZDA ZDA
18.06. 20:30 Cape Town Anglija Anglija 0:0 Alžirija Alžirija
23.06. 16:00 Nelson Mandela Bay Slovenija Slovenija 0:1 Anglija Anglija
23.06. 16:00 Tshwane ZDA ZDA 1:0 Alžirija Alžirija
Skupina D
DATUM URA PRIZORIŠČE
13.06. 16:00 Tshwane Srbija Srbija 0:1 Gana Gana
13.06. 20:30 Durban Nemčija Nemčija 4:0 Avstralija Avstralija
18.06. 13:30 Nelson Mandela Bay Nemčija Nemčija 0:1 Srbija Srbija
19.06. 16:00 Rustenburg Gana Gana 1:1 Avstralija Avstralija
23.06. 20:30 Johannesburg Gana Gana 0:1 Nemčija Nemčija
23.06. 20:30 Nelspruit Avstralija Avstralija 2:1 Srbija Srbija
Skupina E
DATUM URA PRIZORIŠČE
14.06. 13:30 Johannesburg Nizozemska Nizozemska 2:0 Danska Danska
14.06. 16:00 Mangaung Japonska Japonska 1:0 Kamerun Kamerun
19.06. 13:30 Durban Nizozemska Nizozemska 1:0 Japonska Japonska
19.06. 20:30 Tshwane Kamerun Kamerun 1:2 Danska Danska
24.06. 20:30 Rustenburg Danska Danska 1:3 Japonska Japonska
24.06. 20:30 Cape Town Kamerun Kamerun 1:2 Nizozemska Nizozemska
Skupina F
DATUM URA PRIZORIŠČE
14.06. 20:30 Cape Town Italija Italija 1:1 Paragvaj Paragvaj
15.06. 13:30 Rustenburg Nova Zelandija Nova Zelandija 1:1 Slovaška Slovaška
20.06. 13:30 Mangaung Slovaška Slovaška 0:2 Paragvaj Paragvaj
20.06. 16:00 Nelspruit Italija Italija 1:1 Nova Zelandija Nova Zelandija
24.06. 16:00 Johannesburg Slovaška Slovaška 3:2 Italija Italija
24.06. 16:00 Polokwane Paragvaj Paragvaj 0:0 Nova Zelandija Nova Zelandija
Skupina G
DATUM URA PRIZORIŠČE
15.06. 16:00 Nelson Mandela Bay Slonokoščena obala Slonokoščena obala 0:0 Portugalska Portugalska
15.06. 20:30 Johannesburg Brazilija Brazilija 2:1 Severna Koreja Severna Koreja
20.06. 20:30 Johannesburg Brazilija Brazilija 3:1 Slonokoščena obala Slonokoščena obala
21.06. 13:30 Cape Town Portugalska Portugalska 7:0 Severna Koreja Severna Koreja
25.06. 16:00 Durban Portugalska Portugalska 0:0 Brazilija Brazilija
25.06. 16:00 Nelspruit Severna Koreja Severna Koreja 0:3 Slonokoščena obala Slonokoščena obala
Skupina H
DATUM URA PRIZORIŠČE
16.06. 13:30 Nelspruit Honduras Honduras 0:1 Čile Čile
16.06. 16:00 Durban Španija Španija 0:1 Švica Švica
21.06. 16:00 Nelson Mandela Bay Čile Čile 1:0 Švica Švica
21.06. 20:30 Johannesburg Španija Španija 2:0 Honduras Honduras
25.06. 20:30 Tshwane Čile Čile 1:2 Španija Španija
25.06. 20:30 Mangaung Švica Švica 0:0 Honduras Honduras
Osmina finala
DATUM URA PRIZORIŠČE
26.06. 16:00 Nelson Mandela Bay Urugvaj Urugvaj 2:1 Južna Koreja Južna Koreja
26.06. 20:30 Rustenburg ZDA ZDA  1:2p Gana Gana
27.06. 16:00 Mangaung Nemčija Nemčija 4:1 Anglija Anglija
27.06. 20:30 Johannesburg Argentina Argentina 3:1 Mehika Mehika
28.06. 16:00 Durban Nizozemska Nizozemska 2:1 Slovaška Slovaška
28.06. 20:30 Johannesburg Brazilija Brazilija 3:0 Čile Čile
29.06. 16:00 Tshwane Paragvaj Paragvaj e0:0  Japonska Japonska
29.06. 20:30 Cape Town Španija Španija 1:0 Portugalska Portugalska
Četrtfinale
DATUM URA PRIZORIŠČE
02.07. 16:00 Nelson Mandela Bay Nizozemska Nizozemska 2:1 Brazilija Brazilija
02.07. 20:30 Johannesburg Urugvaj Urugvaj e1:1  Gana Gana
03.07. 16:00 Cape Town Argentina Argentina 0:4 Nemčija Nemčija
03.07. 20:30 Johannesburg Paragvaj Paragvaj 0:1 Španija Španija
Polfinale
DATUM URA PRIZORIŠČE
06.07. 20:30 Cape Town Urugvaj Urugvaj 2:3 Nizozemska Nizozemska
07.07. 20:30 Durban Nemčija Nemčija 0:1 Španija Španija
Tekma za tretje mesto
DATUM URA PRIZORIŠČE
10.07. 20:30 Nelson Mandela Bay Urugvaj Urugvaj 2:3 Nemčija Nemčija
Finale
DATUM URA PRIZORIŠČE
11.07. 20:30 Johannesburg Nizozemska Nizozemska  0:1p Španija Španija
OSTALE NOVICE Več novic...
Poljaki zvito v prvi boben
3
17.11.2017 | Mednarodni nogomet
Po tem, ko se je prvem kakovostnem bobnu za žreb mundiala znašla Poljska - nazadnje na SP leta 2006 - FIFA napoveduje spremembe svoje jakostne lestvice in terminov prijateljskih tekem.
Med deveterico evropskih tudi Skomina?
1
17.11.2017 | Mednarodni nogomet
Ruski časnik Sport Ekspres pred današnjim sestankom sodniškega odbora FIFA napoveduje, da bo med evropskimi delilci pravice na mundialu tudi najboljši slovenski sodnik.
Tudi Španci v Rusijo z retro dizajnom
0
7.11.2017 | Mednarodni nogomet
Včeraj so nove drese za svetovno prvenstvo v Rusiji predstavili tudi pri španski nogometni zvezi. Svetovni prvaki izpred sedmih let bodo z novimi majicami spomnili na mundial v ZDA.
Nemci predstavili nove drese
0
7.11.2017 | Mednarodni nogomet
Pri nemški nogometni zvezi so predstavili drese, v katerih bo njihova reprezentanca še petič v zgodovini skušala osvojiti naslov prvaka. Nove majice spominjajo na tiste iz leta 1990.
Žreb mundiala bo poenostavljen
1
15.9.2017 | Mednarodni nogomet
Žreb skupin za svetovno prvenstvo v Rusiji bo glede na prejšnje žrebe precej poenostavljen. Za razvrstitev ekip v bobne bo štela lestvica reprezentanc, ki jo mesečno objavi FIFA.
Podkupnina na račun 10-letnice?
0
27.6.2017 | Mednarodni nogomet
Luč sveta naj bi v kratkem ugledali novi podatki o korupciji, ki je zaznamovala pridobivanje kandidature za pripravo SP 2022 v Katarju.
Odpira se prvi stadion SP 2022
3
18.5.2017 | Mednarodni nogomet
Prireditelji SP 2022 v zaključku tega tedna uradno odpirajo prvi stadion. Khalifa International v Dohi se lahko pohvali tudi s hlajenjem, ki bo omogočalo idealne pogoje kljub vročini.
Nemci s Španijo in Brazilijo
0
11.3.2017 | Mednarodni nogomet
Nemška nogometna zveza (DFB) je, precej samozavestno, že pred uvrstitvijo na prihajajoče svetovno prvenstvo v Rusiji objavila imena zvezdniških nasprotnikov za marčevski termin.
Afrika želi 10 mest na mundialu
3
23.2.2017 | Mednarodni nogomet
V luči širitve formata svetovnega prvenstva, ki se bo zgodila na SP 2026, si nogometne konfederacije obetajo povečano število mest. Največ naj bi pridobili Afričani.
Warnerju podkupnina 1000 vstopnic
0
19.12.2015 | Mednarodni nogomet
Pri kandidaturi Nemčije za SP 2006 več kot očitno ni bilo vse "čisto". Dnevnik Spiegel zdaj poroča, da je kontroverzni funkcionar Fife Jack Warner za podporo dobil kar 1000 vstopnic.